Trawa Barenbrug Water Saver Dry & Strong Odporna na Suszę
Mieszanka Barenbrug Watersaver Dry&Strong na terenu suche składa się w dużej mierze z uszlachetnionej odmiany kostrzewy trzcinowej, której korzenie wrastają na głębokość nawet 60cm. Odmiana ta znosi średnio intensywne użytkowanie, jest odporna na suszę oraz (dzięki głęboko zapuszczonym korzeniom) nie wymaga częstego podlewania. Barenbrug Water Saver Dry&Strong tworzy gęstą i trwałą darń, o efekcie dywanowym. Jest odpowiednia na trawniki narażone na niedobory wody, bez systemów nawadniania, na tereny piaszczyste oraz świetnie się sprawdzi w ogrodach, parkach i zieleńcach.
Charakterystyka
Mieszanka Watersaver Dry&Strong składa się w dużej mierze z uszlachetnionej odmiany kostrzewy trzcinowej, której korzenie wrastaja na głebokość nawet 60cm. Odmiana ta znowi średnio intensywne użytkowanie, jest odporna na suszę oraz nie wymaga częstego podlewania. MWatersaver Dry&Strong tworzy gęstą i trwałą darń z wysoką odpornością na deptanie. Trawa Barenbrug jest odpowiednia na trawniki narażone na niedobory wody, bez systemów nawadniania, na tereny piaszczyste oraz świetnie się sprawdzi w ogrodach, parkach i zieleńcach. Mieszanki firmy Barenbrug były używane na obiektach EURO 2012.
- -Gęsta i trwała darń
- -Ma wpływ na stabilizacje gruntu
- -jest odporna na suszę, nie wymaga częstego podlewania
- -rozbudowany system korzeniowy sięgający nawet do 60 cm głebokości
Przeznaczenie
- -Parki, ogrody, zieleńce
- -trawniki na terenach suchych, bez systemów nawadaniania
- -trawniki i boiska z piaszczystym podłożem
- -trawniki narażone na niedobory wody
Norma wysiewu:
- Opakowanie 1kg = 40m2 (0,4a)
- Opakowanie 5kg =200m2 (2,0a)
- Opakowanie 10kg =400m2 (4a)
- Opakowanie 15kg =600m2 (6a)
- Opakowanie 20kg = 8000m2 (10a)
- Opakowanie 30kg = 1200m2 (15a)
Skład mieszanki water saver:
- Kostrzewa trzcinowa 80%
- Życica trwała 10%
- Wiechlina łąkowa 10%
UWAGA!
Informujemy, że nasiona wysiewane w miesiącach letnich(późny maj- początek sierpnia) nie rosną w takim samym tempie jak te wysiewane na wiosnę lub jesień.
Na takich trawnikach najpierw wyrastają chwasty, nawet te, których nie widzieliśmy wcześniej na tym terenie ( w szczególności łoboda, chwastnica).
Wykorzystują one dobre warunki wodne występujące pod ziemią, przez co startują szybciej niż trawa.
Zalecamy zakładać trawniki w tych miesiącach jedynie przy dobrze zaprojektowanych systemach nawadniających lub deszczowej pogodzie i umiarkowanych temperaturach.
Co znaczy odpowiednio przygotowany grunt pod zasiew trawy?:
- --w przypadku zakładania trawnika z miejscu starego, należy zdjąć warstwę starej darni wyżynarką bądź zglebogryzować teren i wygrabić starą darń.
- -w przypadku zakładania trawników na ziemi rodzimej teren należy spulchnić glebę do głębokości 10-15cm (właściwe byłoby odczekanie około 2tyg. , aby chwasty obecne w ziemi wykiełkowały, a następnie odchwaścić glebę ręcznie bądź środkami).
- -Gdy mamy już dokładnie spulchnioną i odchwaszczoną glebę, należy ją wyrównać (np. grabkami do ziemi), zebrać większe bryki ziemi, ewentualne śmieci i duże kamienie.
- -Na tak przygotowany grunt należy wysiać nasiona siewnikiem lub ręcznie, następnie grabkami delikatnie zmieszać nasiona z ziemią (na około 2cm) i zwałować (ubić)grunt .
- -Teren należy podlewać w sposób zapewniający nasionom wilgoć. Nie można dopuścić do przesuszenia kiełkujących nasion.
Producent zaleca zachowanie próbki nasion (około garstki) z każdej wysiewanej partii nasion oraz worka lub etykiety. Będą pomocne przy ewentualnych reklamacjach.
Trawa na suszę
Trawa wschodzi po 4dniach. Narazie ok