Profesjonalna obsługa

Dostawa w 48godzin

Darmowa dostawa od 200zł

100 dni na zwrot

Trawa Barenbrug Shadow Reprezentacyjna na Cień i Słońce

40,00 zł
Brutto

Mieszanka Barenbrug Shadow na słońce i do cienia 1kg

Mieszanka dekoracyjna SHADOW Shadow   to mieszanka zawierająca trawy tolerujące zacienienie. Ta specjalna mieszanka doskonale radzi sobie przy słabym nasłonecznieniu (w cieniu) oraz na pełnym słońcu (jeśli zachowamy jej odpowiednie nawodnienie).

Trawnik wysiany z nasion Barenbrug Shadow, przy odpowiedniej dawce nawożenia i nawodnienia, będzie niezwykle dekoracyjny. Tworzyć go będzie zwarta darni, o delikatnych i miękkich źdźbłach. 

Dostępne opakowania nasion (wybierz):
Ilość

Mieszanka dekoracyjna Barenbrug Shadow to mieszanka traw gazonowych przeznaczona na trawniki przydomowe. Odmiana traw w tej mieszance pozwalają uzyskać trawnik dywanowy o bardzo drobnej miękkiej blaszce liściowej. Efekt taki jest możliwy do uzyskania zarówno w warunkach zacienienia jak i w miejscach nasłonecznionych.

SHADOW.jpg

 Cechy mieszanki Shadow

- Tworzenie darni w miejscach nasłonecznionych

- Tworzenie darni w miejscach zacienionych.

- hamowanie przyrostu mchu

Odmiany traw w mieszance dekoracyjnej Barenbrug Shadow  zostały wyhodowane pod specjalnymi namiotami, które ograniczamy dostęp światła. Wybrane zostały tylko te rośliny, które najlepiej znosiły zacienione warunki, ale bardzo dobrze radziły sobie również w pewnym słońcu (zachowując odpowiednie nawodnienie). Mieszanka ta kiełkuje po około 12-16 dniach.

W opakowaniach  1 kg nasiona Barenbrug OTOCZKOWANE są mieszanką substancji odżywczych oraz składników w technologii YELLOW JACKET BIOSTIMULATOR®, które redukują stres wśród kiełkujących roślin, oraz wspomagają w fazie kiełkowania i początkowego wzrostu.

Norma wysiewu nasion Barenbru Shadow 

 • Opakowanie 1kg = 50m2 (0,5a)
 • Opakowanie 5kg =250m2 (2,5a)
 • Opakowanie 10kg =500m2 (5a)
 • Opakowanie 15kg =750m2 (7,5a)
 • Opakowanie 20kg = 1000m2 (10a)
 • Opakowanie 30kg = 1500m2 (15a)

Skład mieszanki:

 • życica trwała 20%
 • wiechlina łąkowa  20%
 • kostrzewa czerwona 20%
 • kostrzewa murawowa 20%
 • kostrzewa czerwona kępowa 20%

Mieszanka ta na dosyć duże wymagania glebowe i wodne. Jednak jeśli poświęcimy jej trochę czasu i cierpliwości, odwdzięczy się nam piękną, gęsta i niewykle delikatną murawą. Pod wysiew tej mieszanki należy również przygotować w odpowiedni sposób grunt.

UWAGA!

Informujemy, że nasiona wysiewane w miesiącach letnich(późny maj- początek sierpnia) nie rosną w takim samym tempie jak te wysiewane na wiosnę lub jesień.

Na takich trawnikach najpierw wyrastają chwasty, nawet te, których nie widzieliśmy wcześniej na tym terenie ( w szczególności łoboda, chwastnica).

Wykorzystują one dobre warunki wodne występujące pod ziemią, przez co startują szybciej niż trawa.

Zalecamy zakładać trawniki w tych miesiącach jedynie przy dobrze zaprojektowanych systemach nawadniających lub deszczowej pogodzie i umiarkowanych temperaturach.

Co znaczy odpowiednio przygotowany grunt pod zasiew trawy?:

 • -w przypadku zakładania trawnika z miejscu starego, należy zdjąć warstwę starej darni wycinarką bądź zglebogryzować teren i wygrabić starą darń.
 • -w przypadku zakładania trawników na ziemi rodzimej teren należy spulchnić glebę do głębokości 10-15cm (właściwe byłoby odczekanie około 2tyg. , aby chwasty obecne w ziemi wykiełkowały, a następnie odchwaścić glebę ręcznie bądź środkami).
 • -gdy mamy już dokładnie spulchnioną i odchwaszczoną glebę, należy ją wyrównać (np. grabkami do ziemi), zebrać większe bryki ziemi, ewentualne śmieci i duże kamienie.
 • -na tak przygotowany grunt należy wysiać nasiona siewnikiem lub ręcznie, następnie grabkami delikatnie zmieszać nasiona z ziemią (na około 2cm) i zwałować (ubić)grunt .
 • Teren należy podlewać w sposób zapewniający nasionom wilgoć. Nie można dopuścić do przesuszenia kiełkujących nas

286
100 Przedmioty

Dane

Kod EAN
8718911010279

Szczegółowe referencje

EAN13
8718911010279