Profesjonalna obsługa

Dostawa w 48godzin

Darmowa dostawa od 200zł

100 dni na zwrot

Ziarno na myszy i szczury 100 g

Ziarno na myszy i szczury 100 g

5,00 zł
Brutto

ZIARNO Plus - to gotowa do użycia przynęta (w saszetkach) w formie ziarna, przeznaczona do zwalczania myszy domowej wewnątrz budynków oraz szczurów wędrownych wewnątrz i wokół budynków. Przeznaczona jest do stosowania w odpornych na manipulację stacjach deratyzacyjnych.

Ilość

Przed rozpoczęciem zabiegu należy usunąć inne potencjalne źródła pokarmu dla gryzoni (np. rozsypane ziarno lub pozostałości żywności).Przed zastosowaniem produktu nie należy ingerować w środowisko bytowania gryzoni, gdyż może mieć to wpływ na zachowanie zwierząt i spożycie przynęty.Stacje deratyzacyjne powinny być umieszczane w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów, w których zaobserwowano aktywność gryzoni (np. ścieżki, miejsca gniazdowania, miejsca karmienia zwierząt hodowlanych, otwory, nory itp.).Tam gdzie jest to możliwe, stacje deratyzacyjne należy przytwierdzić do podłoża lub innych struktur. Przynęty nie należy wyjmować z saszetek. Stacje deratyzacyjne należy umieszczać w miejscach niedostępnych dla dzieci, ptaków, zwierząt domowych, zwierząt hodowlanych i zwierząt innych niż docelowe.  Padłe gryzonie i przynętę należy usuwać, stosując rękawice ochronne lub narzędzia, np. szczypce. Produkt zawiera czynnik zniechęcający do przypadkowego spożycia oraz barwnik. Preparat przeznaczony do użytku powszechnego.

Dawkowanie i Stosowanie:

1. Zwalczanie myszy:

  • - Niska infestacja (mała liczebność organizmów szkodliwych): Do 50 g przynęty na stację deratyzacyjną. Jeśli wymagana jest więcej niż jedna stacja deratyzacyjna, minimalna odległość pomiędzy stacjami powinna wynosić 5 m.
  • - Wysoka infestacja (duża liczebność organizmów szkodliwych): Do 50 g przynęty na stację deratyzacyjną. Jeśli wymagana jest więcej niż jedna stacja deratyzacyjna, minimalna odległość pomiędzy stacjami powinna wynosić 2 m.

2. Zwalczanie szczurów:

  • - Niska infestacja (mała liczebność organizmów szkodliwych): Do 100 g przynęty na stację deratyzacyjną. Jeśli wymagana jest więcej niż jedna stacja deratyzacyjna, minimalna odległość pomiędzy stacjami powinna wynosić 10 m.
  • - Wysoka infestacja (duża liczebność organizmów szkodliwych): Do 100 g przynęty na stację deratyzacyjną. Jeśli wymagana jest więcej niż jedna stacja deratyzacyjna, minimalna odległość pomiędzy stacjami powinna wynosić 5 m.

Należy prowadzić regularne inspekcje stacji deratyzacyjnych (przynajmniej co 2-3 dni w przypadku zwalczania myszy i co 5-7 w przypadku szczurów, na początku okresu zwalczania gryzoni, później przynajmniej raz w tygodniu) w celu: określenia skuteczności produktu, oceny stanu stacji deratyzacyjnych oraz wyszukania i usunięcia padłych gryzoni. Skutki zastosowania produktu można zaobserwować po upływie 4-10 dni po spożyciu przynęty. Zjedzoną przez gryzonie przynętę należy uzupełnić. Przynętę uszkodzoną przez wodę lub zanieczyszczoną należy wymienić. Stacje deratyzacyjne należy rozmieszczać w miejscach zabezpieczonych przed zalaniem.

2629
4 Przedmioty