Automat hydroforowy JY1000+ zbiornik 24l +osprzęt

549,00 zł
Brutto

Kompletny kompaktowy zestaw hydroforowy.

POMPA HYDROFOROWA 60L/min 50m 1100W/230V + Zbiornik hydroforowy przeponowy poziomy 24 L + KOMPLETNY OSPRZĘT

Ilość

Automatyczne zasilanie instalacji wodą z własnej studni.

Oferowany zestaw znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda, a niestety nie ma możliwości przyłączenia do sieci wodociągowej, lub jest to nieopłacalne ( np. w przypadku nawodnień). Hydrofor sam zasysa wodę ze studni i akumuluje ją w zbiorniku utrzymując właściwe, jednolite ciśnienie w każdym kranie. Takie rozwiązanie zapewnia stały dostęp do wody, bez konieczności ciągłego uruchamiania pompy.

Hydrofor sprawdzi się także na działce, gdzie niezmiennie będzie odpowiadał za usprawnianie korzystania z wody.

Główne elementy

W skład prezentowanego zestawu hydroforowego wchodzi  o wydajności 60 litrów na minutę, zdolna wytworzyć ciśnienie 5 barów. Charakteryzuje się dość dobrym parametrem zasysania, w okolicach 8m w pionie. Jest to jednak uwarunkowane wykonaniem szczelnej instalacji pomiędzy pompą, a studnią.

Kolejnym elementem jest zbiornik wykonany z grubej stali, która jest zabezpieczona farbą antykorozyjną. W zbiorniku zamontowana jest przepona wykonana ze specjalnej mieszanki gum, która efektywnie wyrównuje ciśnienie.

Do połączenia zbiornika z pompą służy oryginalny wąż antywibracyjny od Omnigeny. Wykonany jest z naturalnej gumy EPDM dopuszczonej do kontaktu z wodą pitną w oplocie stalowym, który zabezpiecza wąż przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Osprzęt

Dla usprawnienia działania i podłączenia, w skład zestawu zawarliśmy manometr wskazujący aktualne ciśnienie w instalacji. Wszystkim steruje automatyczny włącznik ciśnieniowy. Jest to mózg całego zestawu, który ma za zadanie utrzymywanie stałego ciśnienia w instalacji. Włącza on pompę gdy ciśnienie spadnie i wyłącza ją, kiedy osiągnie szczytowy parametr.

Wszystkie te elementy łączy się ze sobą za pomocą 5 drożnego wyjścia. Element charakteryzuje się pięcioma drogami wyjściowymi. Dzięki odejściom o różnej średnicy ograniczamy liczbę trójników, redukcji i nypli niezbędnych do montażu potrzebnego osprzętu. Gwarantuje, że wszystkie elementy będą ze sobą podłączone w sposób bezpieczny i precyzyjny.

Zestaw zawiera:

  • włącznik ciśnieniowy 1/4' GW (5bar)- do sterowania pompą, aby ta włączała się automatycznie;

  • manometr do 10 bar- do kontroli ciśnienia w instalacji;

  • wąż antywibracyjny 50cm z kolankiem 90 stopni- łączy pompę ze zbiornikiem:

  • wyjęcie pięciodrożne 1" - aby wszystko ze sobą skręcić;

  • zbiornik przeponowy poziomy 24 L- akumuluje wodę i odpowiada za utrzymanie ciśnienia w instalacji;

  • pompa JY 1000 INOX - zasysa i tłoczy wodę.2 Przedmioty