HYDROFOR bezzbiornikowy Pompa automatyczna INOX + BRIO

390,00 zł
Brutto

Automatyczny zestaw hydroforowy bezzbiornikowy

Pompa JY 1000 INOX 60L/min + sterownik automatyczny BRIOSK13

Ilość

Automatyczny pobór wody z własnej studni.

Oferowany zestaw znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest woda, a niestety nie ma możliwości przyłączenia do sieci wodociągowej, lub się to po prostu nie opłaca. Pompa sama zasysa wodę ze studni, w momencie gdy sterownik wyczuje rozpoczęcie poboru wody.

Takie rozwiązanie zapewnia stały dostęp do wody, bez konieczności ręcznego włączania pompy za każdym razem. Korzystasz z wody bez ograniczeń tak, jak byś był podłączony do sieci.

Zestaw znajduje zastosowanie przy zaopatrzeniu domów jednorodzinnych, domków letniskowych, ogrodnictw, przedsiębiorstw, warsztatów, gdzie niezmiennie będzie odpowiadał za usprawnianie korzystania z wody.

Ze względu na dużą żywotność i wieloletnią bezawaryjną pracę, a także dostępność części zamiennych, zestaw cieszy się ogromną popularnością i dobrymi opiniami wśród kupujących.

Zestaw pompa + sterownik BRIO

Zestaw składa się zwysokiej jakości pompy JY1000 INOX  zbudowanej z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie szkodliwych czynników z jakimi ma kontakt w trakcie pracy. Do budowy zarówno korpusu jak i wirnika użyto wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Mocny, jednofazowy silnik 1100W dostarcza pompie odpowiednią moc, potrzebną do zasysania i tłoczenia wody z prędkością 60 litrów na minutę, osiągając ciśnienie 5 barów. Pompa ma bardzo dużą zdolność zasysania, do 8metrów. Bez problemu radzi sobie z poborem wody nawet ze studni abisyńskich, gdzie pompy o lepszych parametrach nie zdają egzaminu.

Kluczowym elementem zestawu jest sterownik Brio SK13, który włącza i wyłącza pompę w zależności od poboru wody. Włączanie pompy następuje przy spadku ciśnienia poniżej ustawionego parametru, a wyłączenie po osiągnięciu maksymalnego ciśnienia, jakie wytwarza pompa i zatrzymaniu przepływu wody w instalacji hydraulicznej. Taka konstrukcja urządzenia powoduje, że w praktyce po rozpoczęciu poboru wody pompa załącza się a po zakończeniu poboru wody pompa po paru sekundach wyłącza się. Ze względu na konstrukcję zastosowanie BRIO SK 13 pozwala na automatyczna pracą pompy bez zbiornika ciśnieniowego włącznika, manometru i połączeń między tymi elementami związanymi z klasyczną instalacją. Urządzenie to ma zastosowanie szczególnie wtedy gdy jest mało miejsca przeznaczonego na hydrofor lub gdy pompa musi być często demontowana. Dodatkową zaletą BRIO SK 13 jest to, że urządzenie zatrzymuje pompę w przypadku braku wody, zabezpieczając przed uszkodzeniem części hydrauliki pompy podczas pracy bez wody czyli tak zwanego sucho biegu.

Największe zalety pompy:

 • Jednostopniowa odśrodkowa

 • Wysoka skuteczność samo zasysania

 • Relatywnie wysokie parametry hydrauliczne

 • Zabezpieczenie termiczne wbudowane w uzwojeniu, które chroni silnik przed przegrzaniem

 • Wysoka odporność hydrauliki na korozję

 • Kompaktowe wymiary

 • Prosty i szybki montaż

 • Łatwa obsługa

Największe zalety sterownika:

 • Automatyczne włączanie i wyłączanie pompy,

 • Zabezpieczenie sterowanej pompy przed suchobiegiem,

 • Komunikowanie o stanie pracy za pomocą diody,

 • Łatwa obsługa,1 Przedmiot