ZAWÓR ZWROTNY 1/2 "GW

46,00 zł
Brutto

Wysokiej jakości zawory zwrotne do instalacji wodociągowej i centralnego ogrzewania, wykonane z mosiądzu, z trzpieniem (grzybkiem) z tworzywa sztucznego. Charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością i odpornością na temperaturę. Zawory są przystosowane do wody pitne

Produkt posiada dwa przyłącza z gwintem wewnętrznym o średnicy 1/2". Element sterujący - sprężyna z trzpieniem zapobiega przepływowi wstecznemu (cofaniu się) wody przy braku ciśnienia w instalacji.

Ilość

ZASTOSOWANIE:

Zawór zwrotny pełni istotną rolę w instalacji ssącej pomp nawierzchniowej oraz tłocznej głębinowej. Przeznaczony jest do zabezpieczenia instalacji hydraulicznej przed przepływem zwrotnym cieczy. Zawór zwrotny może być montowany zarówno na rurociągach pionowych i poziomych, musi być montowany zgodnie z oznakowaniem na obudowie w kierunku przepływu wody w instalacji.

Zawór zwrotny powinien być zamontowany w każdej pompie hydroforowej i zestawie hydroforowym. Jego zadaniem jest zatrzymanie wody po wyłączeniu urządzenia. Odpowiada za utrzymanie stałego kierunku przepływu wody i eliminuje problem cofania się jej. Element niezbędny w każdej instalacji wodnej.

Brak zaworu bądź jego nieszczelność mogą przyczynić się do uszkodzenia pompy lub zestawu hydroforowego. Ponowne uruchomienie się urządzenia w momencie, w którym woda się cofa, może mieć niekorzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia w przyszłości.

Zawór 1/2-calowy można zamontować w dowolnej pozycji, zarówno pionowej, poziomej, jak i skośnej. Jego mocowanie jest bardzo proste. Jeżeli chcemy zabezpieczyć pompę przed uderzeniami spływającej wody, należy zamontować zawór bezpośrednio nad pompą głębinową. Jeżeli chcemy, aby zawór chronił przed suchobiegiem i zatrzymywał wodę w przewodzie ssącym po wyłączeniu się urządzenia, powinien być zamocowany na końcu rury ssącej raz z koszem ssącym, która wpuszczona jest do studni.

Grzybek zamykający w zaworze 1/2-calowym wykonany jest z mosiądzu, dzięki czemu produkt jest trwały i niezawodny w każdej sytuacji.

Specyfikacja:

  •  - Obudowa: mosiądz
  •  - Sprężyna: stal węglowa sprężynowa
  •  - Maksymalne ciśnienie robocze: 16 Bar

3358
5 Przedmioty