Profesjonalna obsługa

Dostawa w 48godzin

Darmowa dostawa od 200zł

100 dni na zwrot

Ochrona opaska na pnie drzew Agrecol

6,99 zł
Brutto

Opaska na pnie drzew służy do wyłapywania szkodników zimujących w szczelinach kory na pniach drzew oraz szkodników wychodzących na żer nocny. Idealna przy ograniczaniu liczebności takich owadów jak: owocówka śliwkóweczka, owocówka jabłkóweczka, kwieciak jabłkowiec, niektóre zwójki i motyle minujące liście.

Ilość

Owady, aby przetrwać zimę chowają się w różnych miejscach. Wiele owadów żerujących na drzewach owocowych zimuje w zakamarkach kory. Zimowanie owadów odbywa się w różny sposób, jedne zapadają w diapauzę (“sen zimowy”) w postaci dorosłej, inne przepoczwarczają się w tym celu, a jeszcze inne składają jaja zimujące. Bardzo ważną cechą życiową, niektórych owadów jest kilkukrotne przejście cyklu rozwojowego, który wiąże się z przepoczwarczaniem. Opaska tekturowa zakładana na pnie drzew stanowi idealne miejsce do zimowania oraz przepoczwarczania się owadów. Fale tektury imitują naturalne zakamarki kory. W zakamarkach tektury chowają się, przepoczwarczają lub składają jaja owady, w celu przezimowania. Dlatego opaskę owija się dwukrotnie wokół pnia drzewa, aby mogły się w niej ukryć owady. Następnie opaskę po kilku miesiącach niszczy się, najlepiej poprzez spalenie, wraz z owadami w niej się znajdującymi. W ten sposób skutecznie zmniejszymy populację.

Sprzedaż na sztuki. Cena podana jest to cena na sztukę produktu. 

Charakteryzacja produktu :

  • tekturowa opaska zakładana na pnie drzew,
  • przeznaczona do wyłapywania szkodników, zimujących na pniach drzew np. owocówki, owocówki jabłkóweczki, kwieciaka jabłkowca, niektórych zwójek i motyli minujących liście,
  • łatwa w użyciu,
  • bezpieczna dla ludzi i środowiska,

Sposób stosowania:

Opaskę należy zakładać w dwóch terminach – na początku lata i pod koniec sierpnia. Gdy opaska została założona na początku lata, należy usunąć ją pod koniec sierpnia. Gdy została założona pod koniec sierpnia, należy zniszczyć ją zimą lub bardzo wczesną wiosną. Opaska tekturowa nie zawiera środków ochrony roślin, jest bezpieczna dla ludzi i środowiska oraz w pełni biodegradowalna.

  • Pień drzewa dwukrotnie owinąć opaską na wysokości 30-50 cm nad powierzchnią gleby. Jeśli drzewko ma podporę owinąć ją osobną opaską. Opaskę obwiązać sznurkiem dołączonym do opakowania.
  • Larwy szkodników wchodzą pod fale tektury i tam się przepoczwarczają lub zimują. Dorosłe owady składają w nie jaja.
  • W odpowiednim terminie (koniec sierpnia, zima, przedwiośnie) opaskę wypełnioną szkodnikami ostrożnie ściągnąć i spalić.

2693
2 Przedmioty