• -1,00 zł
Kratka trawnikowa "Kaminando"

Kratka trawnikowa "Kalizada" 50x50x4 300T czarna

11,20 zł
10,20 zł Oszczędź 1,00 zł
Brutto

Krata ogrodowa służąca do tworzenia dróg, miejsc parkingowych, dojazdów do garażów i wzmacniania ścieżek. Dzięki zaczepom nie przesuwa się podczas eksploatacji, dzięki czemu służy przez wiele lat tworząc stabilne podłoże po którym mogą jeździć nawet duże auta. 

Ilość

MONTAŻ:

Kratki montuje się na uprzednio przygotowanym gruncie. Trzeba ściągnąć wierzchnią warstwę humusu wraz z ziemią na głębokość odpowiadającą grubości podbudowy + kratki. Wysypujemy kliniec i na wyprofilowanej i zagęszczonej podbudowie wysypujemy piasek, który posłuży nam jako podsypka. Bolce montowane na kratkach mają za zadanie wbić się w podsypkę. Montaż jest dziecinnie prosty. Układamy jedną kratkę a następnie nakładamy bolcami na końce poprzedniej zahaczając je wzajemnie. Dzięki takiej układance tworzymy jednolitą powierzchnię, którą następnie zasypujemy ziemią i siejemy trawę. Możemy też oddzielając kratę od piasku włókniną zasypać kratki wybranym przez siebie kamieniem ozdobnym.

 Dzięki swoim rozmiarom wystarczą 4 płyty na metr kwadratowy

Krata jest produktem o bardzo dużej przepuszczalności wody wgłąb, dlatego ważne jest by zapewnić odpowiednie odprowadzanie wody wgłąb. Zastosować trzeba odpowiednią podbudowę. Nada się kliniec o grubości 0-31,5mm. O grubości podbudowy będzie decydował aut, który będzie jeździł po drodze. Im cięższy tym grubsza powinna być podbudowa. Brak jej jest najczęstszym błędem wykonawczym. Parking wygląda wtedy nie estetycznie i uszkadzane są płyty.

ZASTOSOWANIE:

  • Wytyczanie ścieżek w ogrodach 
  • Wyznaczanie miejsc parkingowych na posesjach
  • Wyznaczanie dróg dojazdowych

 

CECHY PRODUKTU:

  • wykonany z trwałego tworzywa sztucznego
  • odporny na działanie warunków atmosferycznych
  • odporny na chemikalia stosowane w ogrodnictwieSPECYFIKACJA

Wymiary: 50x50x4cm
Średnica kółka: 6,5cm
Kolor: Czarny
Ilość zaczepów kotwiących: 7
Waga: 1,05kg
Wytrzymałość: 300t/m2

2847
8107 Przedmioty