
Kratka trawnikowa geoSYSTEm G4max wykonana z tworzywa pochodzącego w 100% z recyklingu. Kratka doskonale się sprawdza do utwardzania nawierzchni pod drogi, parkingi jak i również do wzmacniania trawnika. Kratka o bardzo dużej wytrzymałości jest alternatywą dla kostki brukowej. Trawnik który jest wzmocniony eko kratką wygląda efektownie w dodatku jest trawy i wzmocniony. Tworzy nawierzchnię w ponad 80% wodoprzepuszczalną.
Przy zasypaniu kratki ziemią i obsadzeniu roślinnością, korzenie są chronione przez ścianki eko kratki, a nawierzchnia jest wzmocniona i przenosi obciążenie nawet 250 ton na mkw. Kratka nie zakłóca naturalnej wegetacji roślin. Powierzchnię wyłożoną kratką można zaliczyć do powierzchni biologicznie czynnej.
Specyfikacja:
Wymiary:
- wysokość: 5cm
- szerokość: 50cm
- długość: 50cm
Lp kratek na 1m2 – 4szt
Grubość ścianki - 5mm
Wielkość i liczba oczek
- 6,2x6,2
- 49 oczek
Waga – 2,3kg
kolor – czarny
Materał:
- polietylen
-100% z recyklingu
Powierzchnia biologicznie czynna:
- powierzchnia wolna: 86%
- tworzywo: 14%
Wytrzymałość na obciążenia:
- 450 ton/m2 - pusta kratka,
- 1000 ton/m2 - z wypełnieniem,
- dopuszczalny nacisk na oś: 30 ton
- dla opon o szerokości 200mm


Wpływ na środowisko: Nieszkodliwe dla środowiska i neutralne dla wód gruntowych. Produkt jest odporny na działanie kwasów, ługów (sól do posypywania, amoniak, kwaśne deszcze itp.) i alkoholi.
Zastosowanie:
- Zbiorniki retencyjne,
- Rowy melioracyjne,
- Skarpy.
- Brzegi i dno stawu,
- Skarpy w ogrodzie
Jak szybko i łatwo zamontować kratkę na skarpie:
1. Skarpę należy oczyścić z wszelkich roślin, a następnie ją wyrównać aby nie powstały żadne góreczki,
2. Montaż rozpoczynamy od narożnika i układamy kratki kierująć zaczepy ku dołowi,
3. Kratkę montujemy przy pomocy zaczepów,
4. kratkę możemy dowolnie docinać aby móc ją dopasować do terenu,
Kratkę można mocować:
- przy pomocy zaczepów (niewielkie tereny/zbocza/skarpy),
- przy pomocy kotwy geoPIN wpinając je w otwory kratki - kotwa ta stosowana na gruncie rodzimym,
Wypełnienie kratki:
- wypełnienie trawą: kratkę należy wypełnić glebą a następnie zasiać trawę,
- wypełnienie roślinami: kratkę należy wypełnić glebą a następnie w otworach kratki nasadzić roślinność,
- wypełnienie kamieniem: kratkę zasypujemy kamieniem, który rozprowadzamy łopatą (minimalna frakcja:8mm).
Ważna informacja:
Kratki należy montować przy temperaturze zewnętrznej co najmniej +5°C. Jeśli kraty montowane są przy dużych wahaniach temperatury (>10°C), to należy je wypełnić natychmiast po montażu.
Certyfikaty
- Parkingi trawiaste Zastosowanie na drogach pożarowych: Zgodne z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych – Dz.U. 2009 nr 124 poz. 1030
- Wytrzymałość na obciążenie ruchem dla dróg klasy G wg normy: PN-EN 1991:2004
- Deklarowane parametry: zgodnie z Krajową deklaracją właściwości użytkowych
- Podstawa oznakowania: Krajowa Ocena Techniczna (KOT) IBDiM-KOT-2019/0318 wydanie 1 oraz Zakładowa Kontrola Produkcji
- Oznakowanie wyrobu: Znak B
