Geokrata 5cm małe komórki (sekcja 15m2)
Geosiatka komórkowa powstaje poprzez zgrzewanie taśm, siatki wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości polietylenu. Geokrata jest prostym rozwiązaniem umocnienia podłoża oraz wzmocnienia skarpy przed erozją.
Geokrata komórkowa to produkt o strukturze miodu, który zapewnia stabilizację gruntów.
Geokrata stosowana jest na:
- - drogi,
- - podjazdy,
- - place,
- - kanały,
- - skarpy,
- - nasypy.
Zalety geokrety:
- - Wysoka wytrzymałość - Sekcje geokraty tworzą nośne podłoża, która działa jak półsztywna płyta redukując i rozkładając obciążenia w podłożu. Możemy geokratę wykorzystać również na bardzo miękkim podłożu.
- - Zwiększenie nośności gruntu - Zastosowanie geokraty zmniejsza tworzenie się kolein. Dodatkową zaletą stosowania geokraty jest to, że zwiększa zdolność gruntu na przenoszenie obciążeń.
- - Zabezpieczenie przed osunięciem gruntu/skarpy - Wypełnione geokraty, tworzą zapory chroniące wypełnienie przed osunięciem. Na skarpie wyłożoną geokratą można obsadzić roślinnością, które dodatkowo będą zabezpieczać grunt przed erozją - takie rozwiązanie szczególnie stosowana jest na większych skarpach.
- - Stabilizacja torowisk - Zastosowanie geokraty przy torach wzmacnia trakcję szynową na miękkim i bardzo plastycznym podłożu.
Specyfikacja:
Wymiary: |
|
Odległość pomiędzy zgrzewami |
|
Rozmiar komórki: |
|
Powierzchnia komórki: |
|
Powierzchnia sekcji: |
|
Geokratę komórkową można wykorzystać na wiele sposobów. Doskonale sprawdzi się podczas utwardzania drogi gruntowej czy umacniania skarp o dużym nachyleniu. Przyda się również w przydomowym ogrodzie podczas wydzielania przestrzeni na parking czy podjazd. Konstrukcja geokraty jest wytrzymała i odporna na wpływ czynników erozyjnych.
Montaż geokraty:
- Przed położeniem geokraty należy odpowiednio przygotować teren (teren należy oczyścić z chwastów, kamieni aby w łatwy sposób można było rozłożyć geokratę,
- Pod przygotowany grunt, należy rozłożyć geowłókninę (kliknij tutaj) w przypadku budowy dróg lub można zastosować agrowłókninę (kliknij tutaj)
- Można pominąć geowłókninę jeżeli geokrata będzie układana na skarpie, rośliny które będą rosły na skarpie dodatkowo wzmocnią ją przed erozją.
- Na przygotowane podłoże rozkładamy geokratę, do przymocowanie geokraty stosujemy po bokach szpilki stabilizujące (kliknij tutaj) ilość szpilek uzależniona jest od stopnia nachylenia podłoża (teren równy 1kotwa = 1m2, teren o dużym nachyleniu i szybkim spływie wody należy zastosować 6kotw na 1m2)