Nawóz Luvena trawnik formuła mech 10kg Fe

Nawóz Luvena trawnik formuła mech 5kg Fe

19,00 zł
Brutto


Trawnik – formuła mech” to innowacyjny, granulowany nawóz mineralny. Specjalnie dobrane składniki pokarmowe sprawiły, iż nawóz ten polecany jest przede wszystkim do nawożenia trawników zniszczonych i ze skłonnościami do pojawiania się chwastów i mchów. 

Ilość

Marka nawozów Luvena skierowana jest bezpośrednio do właścicieli przydomowych ogródków, jak również posiadaczy dużych gospodarstw ogrodowych.

Charakterystyka :

Nawóz Trawnik Formuła Mech 10kg - z dużą zawartością żelaza (Fe)

Trawnik – formuła mech” to innowacyjny, granulowany nawóz mineralny. Specjalnie dobrane składniki pokarmowe sprawiły, iż nawóz ten polecany jest przede wszystkim do nawożenia trawników zniszczonych i ze skłonnościami do pojawiania się chwastów i mchów. Poprzez zwiększenie zawartości azotu i żelaza trawa szybciej rośnie i jest bardziej odporna na wpływ warunków środowiska, które hamują jej wzrost. Składniki pokarmowe które zawiera nawóz są łatwo przyswajalne dla roślin i ulepszają strukturę gruzełkowatą gleby. Nawóz można stosować również do nawożenia nowo założonych trawników. 

Dawkowanie i sposób nawożenia :

Podane niżej dawki zostały wyznaczone w oparciu o średnią zawartość w glebach składników pokarmowych. Dla trawników wieloletnich stosujemy nawożenie w ilości 3–5 kg/100m2 jednorazowo lub kilkakrotnie. Dla trawników do roku użytkowania dawkę nawozu należy zmniejszyć do 2–4 kg/100m2. W okresie jesiennym, IX – X, polecany jest nawóz “Jesienny Trawnik” w ilości 3–4 kg/100m2. Należy unikać rozsiewania nawozu na mokrą trawę. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując nawóz po skoszeniu trawy.

Skład :

16,5% (N) azotu całkowitego, w tym 6,2% azotu amonowego i 10,3% azotu amidowego; 9% (K2O) tlenku potasu rozpuszczalnego w wodzie; 10% (S) siarki całkowitej oraz 4,5% (Fe) żelaza całkowitego.

880
8 Przedmioty