Trawa Barenbrug Mow Saver Robot & Mulch wolno rosnąca 15kg

455,00 zł
Brutto

Mieszanka składająca się z wolno rosnących traw, które idealnie nadają się na trawniki rzadko koszone. Mieszanka ta świetnie nadaje się do traaników koszonych przez roboty koszace lub kosiarki z funkcja mulczowania

Ilość

Mieszanka pod roboty koszące i kosiarki z funkcją mulczowania

  • specjalistyczna mieszanka przygotowana pod roboty koszące
  • rzadsze koszenie dzięki czemu oszczędzasz czas
  • odmiany, które swietnie znoszą mulczowanie
  • w opakowaniach  1kg nasiona otoczkowane są mieszanką substancji odżywczych oraz składników, które redukują stres wśród kiełkujących roślin

Każdy zachwyca się piekną gęstą, intensywnie zieloną trawą w parku, przy drogach czy też na publicznych terenach rekreacyjnych. Nie każdy jednak ma chęci, dość pieniędzy czy czasu by pielęgnowac trawnik.

Zdecydowana większość mieszanek traw wymaga wielu zabiegów - koszenia, grabienia, utylizacji po koszeniu. Rozwiązaniem może być robot koszący lub kosiarka z funkcją mulczowania, ale nie wszystkie mieszanki traw dobrze znoszą intensywne koszenie. 

Barenbrug znalazł rozwiązanie wykorzystując wiedze na temat genetyki. Po wielu latach badań i testów opracowano mieszankę Mow Saver Robot & mulch. Stosując  mieszankę Mow Saver Robot & mulch możliwe jest obniżenie liczby wymaganych koszeń nawet do 35%.

Mieszanka ta zawiera specjalne odmiany idealnie nadające się do kosenia robotem lub kosiarką z funkcją mulczowania.

Mow Saver zawiera odmiany które charakteryzuje niski wzrost przez cały sezon. Odrost po koszeniu jest wolniejszy w porównaniu do standardowych miesznake traw. Specjalne testy wykazały, że po 14 dniach od koszenia Mow Saver jest o 30% niższy od standardowych mieszanek. 

Idealna pod roboty koszące!

Mow Saver zawiera trawy o nisko umieszczony, węźle krzewienia oraz niskim, lecz pionowym wzroście.  Miesznka ta tworzy gęstą darń odporną na częste koszenie za pomocą robota koszącego. 

Rozwiązanie dla kosiarek z funkcją mulczowania

Odmiany niskie oprócz tego, że są 30% niższe to produkują mniej biomasy.

Specyfikacja:

Norma wysiewu 1kg: 30 - 50 m2

Co znaczy odpowiednio przygotowany grunt pod zasiew trawy?:

-w przypadku zakładania trawnika z miejscu starego, należy zdjąć warstwę starej darni wyżynarką bądź zglebogryzować teren i wygrabić starą darń.

-w przypadku zakładania trawników na ziemi rodzimej teren należy spulchnić glebę do głębokości 10-15cm (właściwe byłoby odczekanie około 2tyg. , aby chwasty obecne w ziemi wykiełkowały, a następnie odchwaścić glebę ręcznie bądź środkami).

Gdy mamy już dokładnie spulchnioną i odchwaszczoną glebę, należy ją wyrównać (np. grabkami do ziemi), zebrać większe bryki ziemi, ewentualne śmieci i duże kamienie.

Na tak przygotowany grunt należy wysiać nasiona siewnikiem lub ręcznie, następnie grabkami delikatnie zmieszać nasiona z ziemią (na około 2cm) i zwałować (ubić)grunt .

Teren należy podlewać w sposób zapewniający nasionom wilgoć. Nie można dopuścić do przesuszenia kiełkujących nasion.

2558
16 Przedmioty