Profesjonalna obsługa

Dostawa w 48godzin

Darmowa dostawa od 1000zł

100 dni na zwrot

Boiskowe Nasiona Traw Trawa Barenbrug Speedy Green 15kg

Trawa Barenbrug Speedy Green 15kg

424,00 zł
Brutto

Specjalistyczna mieszanka traw służąca do zakładania i regeneracji boisk piłkarskich. Znosi intensywne użytkowanie i ma wysokie zdolności regeneracyjne

Ilość

CHARAKTERYSTYKA:
Speedy Green jest specjalną mieszanką wysiewaną na mocno uszkodzonych boiskach sportowych. Służy do regeneracji murawy w możliwie jak najkrótszym czasie. Składa się w 100% z najlepszych odmian życicy trwałej

Murawa bardzo dobrze znosi intensywne użytkowanie, deptanie i jest odporna na uszkodzenia.
Tworzy intensywnie zielony, zwarty trawnik.
Regularna pielęgnacja i koszenie pozwala na utrzymanie trawnika w dobrej kondycji.
Mieszanka przeznaczona do szybkiej regeneracji przed sezonem piłkarskim oraz przed zimą.
Nadają się do uzupełniania braków w darni.

Speedy Green polecamy nie tylko na murawy sportowe ale również do parków i innych miejsc intensywnie użytkowanych. Wielu administratorów zieleni wybiera Speedy Greena, jeśli musi zmierzyć się z zadaniem, aby szybko doprowadzić trawnik do idealnej kondycji w miesiącach letnich.

Speedy Green zawiera nową, opracowaną przez Barenbrug generację życicy trwałej, odporną na niskie koszenie oraz świetnie zadarniającą gołe place występujące na murawie.

PRZEZNACZENIE:
Boiska sportowe. Zakładanie lub regeneracja

NORMA WYSIEWU: 
siew: 20-25g/m2 (600-750m2 z 15kg)
podsiew: 15-20g/m2
koszenie: 22 – 40 mm

SKŁAD:

życica trwała -100%

Co znaczy odpowiednio przygotowany grunt pod zasiew trawy?:

-w przypadku zakładania trawnika z miejscu starego, należy zdjąć warstwę starej darni wyżynarką bądź zglebogryzować teren i wygrabić starą darń.

-w przypadku zakładania trawników na ziemi rodzimej teren należy spulchnić glebę do głębokości 10-15cm (właściwe byłoby odczekanie około 2tyg. , aby chwasty obecne w ziemi wykiełkowały, a następnie odchwaścić glebę ręcznie bądź środkami).

Gdy mamy już dokładnie spulchnioną i odchwaszczoną glebę, należy ją wyrównać (np. grabkami do ziemi), zebrać większe bryki ziemi, ewentualne śmieci i duże kamienie.

Na tak przygotowany grunt należy wysiać nasiona siewnikiem lub ręcznie, następnie grabkami delikatnie zmieszać nasiona z ziemią (na około 2cm) i zwałować (ubić)grunt .

Teren należy podlewać w sposób zapewniający nasionom wilgoć. Nie można dopuścić do przesuszenia kiełkujących nasion.

1311
5 Przedmioty