Klej do elastycznych połączeń PVC-U WDF-05 250ml

75,00 zł
Brutto

Klej do PVC-U wypełniający szczeliny (do maks 0,8 mm)

Przeznaczony do elastycznych połączeń rur, złączek PVC-U (do PN 16) oraz systemów drenażowych.

Ilość

Elastyczny klej Griffon WDF-05

Do pracujących i elastycznych połączeń PVC i PVC-U, zalecany również do klejenia kształtek i rur w systemach akwariowych dla wody morskiej i słodkiej. Raz porządnie kleisz i masz spokój na długo.

Producent: Bison International.

Opakowanie: 250ml (1/4 litra)

Dopuszczalnie ciśnienie 16bar.

Klej posiada atest higieniczny PZH.

Produkt jest nowy, objęty gwarancją producenta.

Klejenie to bardzo popularna metoda łączenia elementów instalacji budowanych z tworzyw sztucznych,

Z powodzeniem stosowana w instalacjach basenowych, instalacjach chłodniczych oraz instalacjach technologicznych. To prosta metoda nie wymagająca skomplikowanych i drogich narzędzi. Kluczowym czynnikiem gwarantującym szczelną, a co za tym idzie sprawnie działającą instalację, jest właściwie dobrany klej.

Bezwzględnym warunkiem jest stosowanie kleju spełniającego wymagania danego tworzywa oraz wykonanie połączenia zgodnie z zaleceniami producenta.

Do trwałego, szczelnego i odpornego mechanicznie wykonania sklejenia, konieczne jest użycie oczyszczacza, który odtłuszcza i zmiękcza PVC-U przed klejeniem, oraz staranność wykonania. Minimalna temperatura klejenia to +5°C.

Do sztywnych i nieruchomych połączeń polecamy kleje Griffon UNI-100. Klej Griffon WDF-05 jest tak samo mocny jak UNI-100 i Tangit, ale jego skład pozwala na elastykę połączenia.

Klej pvc Griffon WDF-05 ma charakterystykę agresywną, lekko rozpuszczalną, klei również rurki cpvc. Nadaje się do pcv twardego i miękkiego.

CZAS SCHNIĘCIA*

średnica: 16-50 mm

 • -5 bar: 30 min (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 15 min (temp. >15 stopni Celsjusza)
 • -10 bar: 1 godz. (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 30 min (temp. >15 stopni Celsjusza)
 • -16 bar: 4 godz. (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 2 godz. (temp. >15 stopni Celsjusza)

średnica: 63-110 mm

 • -5 bar: 1 godz. (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 30 min (temp. >15 stopni Celsjusza)
 • -10 bar: 2 godz. (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 1 godz. (temp. >15 stopni Celsjusza)
 • -16 bar: 8 godz. (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 4 godz. (temp. >15 stopni Celsjusza)

średnica: 125-160 mm

 • -5 bar: 4 godz. (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 2 godz. (temp. >15 stopni Celsjusza)
 • -10 bar: 16 godz. (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 8 godz. (temp. >15 stopni Celsjusza)
 • -16 bar: 32 godz. (temp. 5-15 stopni Celsjusza) lub 16 godz. (temp. >15 stopni Celsjusza)

Przygotowanie do klejenia PVC-U:

 1. 1. Rura obcięta na odpowiedni wymiar pod kątem prostym do osi.
 2. 2. Zewnętrzną krawędź rury należy na całym obwodzie dokładnie sfazować, aby nie spychać kleju w głąb kształtki z jej ścianek. Dokładnie sfazowany i zaokrąglony zewnętrzny koniec rury zapobiegnie zagarnięciu kleju w momencie wprowadzania rury do złączki. Umożliwi to uzyskanie optymalnego połączenia klejonego.
 3. 3. Po obcięciu i sfazowaniu rury należy przeczyścić fragment rury z opiłek.
 4. 4. Na fragmencie rury który należy pomalować klejem i kształtkach nie może być wilgoci, kurzu czy tłuszczu.
 5. 5. Opcjonalne zaznaczenie odpowiedniej pozycji złączki na rurze i na złączce przed klejeniem, umożliwi sprawdzenie, po wprowadzeniu rury do złączki, czy rura została wprowadzona na pełną głębokość.
 6. 6. Dokładne oczyszczenie klejonych powierzchni (końce rur od zewnątrz, kształtki wewnątrz) z tłuszczu za pomocą dedykowanego do PVCU oczyszczacza (różne nazwy potoczne: czyścik, odtłuszczacz, reniger, rajniga).
 7. 7. Pozostawić rury i kształtki do wyschnięcia, przed bezpośrednim nałożeniem kleju. Przed zastosowaniem klej i oczyszczacz powinny być ogrzane do temperatury pokojowej. W przypadku rur PCV-U, na ich powierzchni może wystąpić woskowata powierzchnia lub wilgoć powstała w wyniku szybkiej zmiany temperatury otoczenia. W takim przypadku należy odczekać osuszyć rurę i ponownie wyczyścić czyścikiem.
 8. 8. Po zakończeniu montażu całej instalacji, ale przed rozpoczęciem eksploatacji, rurociąg basenowy należy dokładnie przepłukać wodą pod roboczym ciśnieniem pompy instalacji, w celu usunięcia resztek oczyszczacza oraz opiłek. W dużych instalacjach można dodatkowo dodać dawkę płynnego podchlorynu. W trakcie przerw w klejeniu, opakowanie kleju i oczyszczacz należy dobrze zamknąć, aby nie stracić ich właściwości.
1 Przedmiot